TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Czasami zmieniam się w potwora... / Rozmowa z Jakubem Małkiem, serialowym Wojtkiem

Data publikacji: 2013-06-01 
Ludzie uważają, że jest spokojny i opanowany, jak Wojtek, którego gra w „Barwach Szczęścia”. Sam ma na ten temat inne zdanie. Startuje w zawodach kolarskich, śpiewa i gra na afrykańskim bębnie, a w przyszłości być może zostanie nauczycielem historii, która go bardzo interesuje. W tym roku Dzień Dziecka spędzi w domu, oglądając filmy.
Czasami zmieniam się w potwora...
-

Jestem związany z „Barwami Szczęścia” już sześć lat. To szmat czasu, człowiek rośnie i się zmienia, co widać na moich zdjęciach z planu. Trochę schudłem, jest lepiej niż kiedyś. Dużo nauczyłem się dzięki tej pracy - stałem się systematyczny i obowiązkowy. Oczywiście musiałem do tego dojrzeć, na początku mojej przygody z planem bywało różnie. Zdjęcia zaczynały się rano, kończyły późno, a wieczorem - zamiast spać i odpoczywać - musiałem nadrabiać zaległości ze szkoły. Czasami miałem dość, ale jakoś to wszystko godziłem. Teraz nie mam z tym najmniejszego problemu - uczę się dojeżdżając na plan i w drodze do domu.

Dogaduję się z całym serialowym rodzeństwem, ale najlepszy kontakt mam z  Natalią, która gra Agatę. Mamy wspólne tematy - szkoła, problemy życiowe nastolatków. Z Olafem, czyli moim młodszym serialowym bratem Stasiem, rozmawiam głównie o piłce i grach komputerowych, bo to młody lubi najbardziej.

Pracę na planie „Barw Szczęścia” traktuję jak przygodę, nie chcę zostać aktorem. To ciężki zawód, który wymaga wielu wyrzeczeń. Zamierzam pójść w stronę nauki, na przykład historii. Bardzo się nią interesuję, szczególnie okresem II wojny światowej i martyrologią Żydów. Może zostanę nauczycielem historii? Zastanawiam się nad tym, bo lubię pracować z ludźmi.

Świat sztuki interesuje mnie od najmłodszych lat. Ponoć zaczęło się, gdy jako kilkuletnie dziecko tańczyłem podczas oglądania programu „Jaka to melodia?”. Rodzice zapisali mnie do zespołu „Szachraj”, który teraz nazywa się „Pod górę”. Cały czas w nim występuję. Jestem jedynym wokalistą, przejmuję wszystkie partie dolne. Śpiewamy poezję śpiewaną i piosenkę turystyczną o górach. Nigdy nie chodziłem do szkoły muzycznej, wszystkiego nauczyłem się w zespole. Oprócz śpiewania, jestem odpowiedzialny za nadawanie rytmu całemu zespołowi - gram na djambe, czyli afrykańskim bębnie, a często dołączam różne inne instrumenty, tak zwane przeszkadzajki.

Mój bohater Wojtek to spokojny i opanowany człowiek. Ludzie mówią, że jestem do niego pod tym względem podobny. Uważają, że jestem cichy. Mam na ten temat inne zdanie. Czasami, na przykład podczas zawodów sportowych, pokazuję inne oblicze. Wyzwala się adrenalina i na chwilę zmieniam się w potwora. Kiedyś trenowałem w klubie kolarstwo torowe i szosowe, ale musiałem zrezygnować, bo nie miałem czasu. Mimo to próbuję startować w zawodach, a w wolnych chwilach wsiadam na rower i jadę przed siebie.  

Dzień Dziecka jest dla mnie inny niż wszystkie pozostałe dni roku. Od rodziców zawsze dostaję jakiś drobny upominek. Gdy byłem mały, mama zabierała mnie do kina na jakąś bajkę. Teraz, gdy trochę podrosłem, jeżdżę do niego sam, niekoniecznie na kreskówkę. W tym roku planuję zrobić coś innego - zorganizuję maraton filmowy w domu.

TAGI:   Jakub Małek | Wojtek Pyrka |
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Dodaj komentarz:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.
Zobacz również
 • Główne wątki: Maria i Marek

  Marek Złoty i Maria Pyrka poznali się w pracy. On był informatykiem w budynku, który sprzątała firma ...
 • Wiadomości: Barwny „Dzień Dziecka”!

  Wszystkim dzieciom (i tym wszystkim, którzy jeszcze duchem czuję się dziećmi!) życzymy wszystkiego c ...
 • Bohaterowie: Wojtek Pyrka

  Syn Marii i Romana.
 • Wiadomości: Podwójne szczęście w "Na dobre i na złe"

  W najbliższym 399. odcinku "Na dobre i na złe" gościnnie wystąpią - Anna Borowiec i Jakub Małek, gwi ...
 • Główne wątki: Rodzina Pyrków

  Maria mieszka na Zacisznej wraz z rodzicami Marii – Teresą i Fryderykiem, czwórką z piątki swoich dz ...
Bitwa

Jerzy vs Golonko

Jerzy Marczak
Radosław Golonko
Liczba głosów: 51148
Zobacz wszystkie bitwy »
Ankieta

Czy Chowańskiemu uda się zdobyć miłość Marty?

 • w końcu zrozumie, że to niemożliwe i usunie się w cień
 • zdesperowany powie jej o zdradzie Roberta, ale ona mu nie uwierzy
 • Artur zakocha się w Urszuli, a Marta będzie ich najlepszą przyjaciółką
 • Walawska w końcu zwróci na niego uwagę i bez pamięci się w nim zakocha
 • M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zemdlał z wrażenia
 • M JAK MIŁOŚĆ Zapraszamy na powtórki!
 • NA DOBRE I NA ZŁE Na ściankę nie ma czasu!
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zapraszamy na powtórki!
 • M JAK MIŁOŚĆ M jak Muzyka - K jak Kacper!
więcej >> x
 
M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach