TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Władek, Maciek, Sabina i Kajtek

Władek, Maciek, Sabina i Kajtek
Władek, Maciek, Sabina i Kajtek

Wielkim szokiem dla rodziców Władka Cieślaka – Róży i Zdzisia – była informacja o tym, że ich jedynak jest gejem. Z czasem jednak pogodzili się z tym i przyjęli do rodziny jego partnera – Maćka, z którym razem pracował w Instytucie Biochemii i Biofizyki. Obaj są naukowcami.

Gdy Róża i Zdzisio pogodzili się z faktem, że nigdy nie będą mieli wnuka, w Warszawie zjawiła się Sabina, fryzjerka z Jastrzębiej Góry. Oznajmiła Władkowi, z którym przed laty miała przelotny romans, że mają 10-letniego syna. Badania DNA wykazały, że mówiła prawdę.

Sabina z początku nie mogła pogodzić się z homoseksualizmem Władka, wielki problem miał z tym też Kajtek. Rodzinę scementowała choroba nowotworowa kobiety. Nowakowa przez jakiś czas myślała nawet, że z tego nie wyjdzie, ale dzięki wsparciu Róży, Zdzisia i Władka pokonała chorobę, Cieślakowie stali się jej drugą rodziną. Także Kajtek w pełni zaakceptował ojca, bez którego teraz świata nie widzi. Sabina z Kajtkiem mieszkają obecnie razem z Różą i Zdzisiem, którzy opiekują się też Zuzią, dla której są rodziną zastępczą.

Sabina ma za sobą dwa nieudane związki – z Mietkiem i swoim byłym szefem, Bogumiłem. Od tego drugiego wydzierżawiła lokal na swój własny salon fryzjerski i radzi sobie coraz lepiej. Wspiera ją w tym przystojny fryzjer Kordian, który przez jakiś czas nie był jej obojętny. Skomplikowane życie osobiste Kordiana nie pozwoliło na rozwinięcie się tej znajomości, która pozostała na poziomie zawodowym. Niedawno w życiu Sabiny niespodziewanie pojawił się rubaszny murarz – Andrzej Tomala. Choć początkowo wydawało się, że nic z tego nie będzie, dwójka coraz bardziej zbliża się do siebie i rozważa wspólne zamieszkanie.

Władek i Maciek wzięli symboliczny ślub na pokładzie samolotu. Była to nagroda w konkursie zorganizowanym przez linie lotnicze. Mieli jednak coraz mniej czasu dla siebie w związku ze zmianą pracy przez Cieślaka. W pogoni za naukowymi ambicjami zatrudnił się w prywatnej firmie „Biomer” i za świetne warunki i wynagrodzenie zapłacił ciągłą pracą. W „Biomerze” Władek poznał Zbyszka i Beatę, która przez chwilę się w nim podkochiwała. Choć kobieta była bardzo rozczarowana, że jej kolega jest gejem, to zostali przyjaciółmi. Gdy Cieślak odkrył, że jego szef, Florian Warecki, jest zamieszany w przekręty finansowe i wyłudzanie wielomilionowych grantów od państwa doprowadził do jego aresztowania. Przed odejściem z nieuczciwej firmy powstrzymał Władka sam prezes „Biomeru” oferując Władkowi posadę Floriana. Cieślak przystał na propozycję.

Pogoń za karierą nie wpłynęła dobrze na związek z Maćkiem. Kołodziejski skorzystał z okazji i na jakiś czas wyjechał w podróż naukową do Stanów Zjednoczonych. Gdy po kilku miesiącach powrócił, oskarżył Władka o zdradę z kolegą z „Biomeru” – Juliuszem – i odszedł od niego. Cieślak znów zamieszkał sam, ale raczej nie na długo – Kajtek już przebąkuje, że chciałby przeprowadzić się do ojca, gdy Sabina zamieszka z Tomalą.

Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Dodaj komentarz:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.
Zobacz również
 • Nieemitowane sceny: WIDEO: Emocji nie zabraknie

 • Newsy z serialu: WIDEO: Emocji nie zabraknie

  Zapraszamy na kolejną nieemitowaną scenę z serialu... Emocji w szóstym sezonie „Barw szczęścia” nie ...
 • Newsy z serialu: Dzień prawdy!

  Po odebraniu badań DNA Władek nie ma już wątpliwości - jest ojcem Kajtka. Pomimo wyjaśnienia tej kwe ...
 • Wywiady: Kolorowo nie będzie!

  Gdy cztery lata temu przyjął propozycję zagrania homoseksualisty w „Barwach Szczęścia”, w internecie ...
 • Główne wątki: Basia i Zenek

  Basia i Zenek to sympatyczne małżeństwo w średnim wieku. Oboje, doświadczeni przez los, są dowodem n ...
Bitwa

Robert vs Chowański

Robert
Chowański
Liczba głosów: 26752
Zobacz wszystkie bitwy »
Ankieta

Czy Chowańskiemu uda się zdobyć miłość Marty?

 • w końcu zrozumie, że to niemożliwe i usunie się w cień
 • zdesperowany powie jej o zdradzie Roberta, ale ona mu nie uwierzy
 • Artur zakocha się w Urszuli, a Marta będzie ich najlepszą przyjaciółką
 • Walawska w końcu zwróci na niego uwagę i bez pamięci się w nim zakocha
 • NA DOBRE I NA ZŁE Na ściankę nie ma czasu!
 • M JAK MIŁOŚĆ Zapraszamy na powtórki!
 • M JAK MIŁOŚĆ M jak Muzyka - K jak Kacper!
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zapraszamy na powtórki!
 • M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zemdlał z wrażenia
więcej >> x
 
NA DOBRE I NA ZŁE Na ściankę nie ma czasu!