TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Anna i Jerzy

Anna i Jerzy
Anna i Jerzy

Jerzy i Anna Marczakowie to kochające się małżeństwo. Mają dwie córki – Julię i Malwinę. Młodsza córka, Julia, zakochała się w koledze z liceum – Pawle Zwoleńskim i mimo sprzeciwu ojca wyszła za niego za mąż. Potrzeba było czasu, by Jerzy go zaakceptował. Starsza córka, Malwina, w młodym wieku urodziła syna – Kacpra. Po nieudanym małżeństwie przez długi czas zmagała się z depresją. Potem okazało się, że dziewczyna cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Pomógł jej kilkumiesięczny pobyt w sanatorium dla nerwowo chorych. Tam poznała też Przemka, który okazał się jej wielką miłością. Pobrali się i razem z babcią Haliną i Kacprem zamieszkali w siedlisku, które odziedziczył Przemek. Mają córkę Emilkę.

Jerzy ma jeszcze jedną córkę – Magdę, ze związku z Małgorzatą – matką Pawła. Ich relacje długo były dalekie od idealnych, jednak z czasem dotarli się i Magda stała się ważną częścią jego życia. Anna, po początkowym szoku, zaakceptowała ten fakt i przyjęła Magdę do ich rodziny. Z sytuacją z przeszłości pogodził się również Bogdan. Aktualnie są z Jerzym dobrymi przyjaciółmi i pracują w jednej firmie. Obu zaszokowało wyjście na jaw romansu Magdy z dużo starszym od niej Krzysztofem. Jednak od czasu porwania Magdy przez Tomka najważniejsze dla nich jest szczęście córki – choćby i z Redykiem.

Ważną częścią życia Marczaków jest praca. Jerzy przez długi czas był burmistrzem Zakrzewia. Zmuszony został jednak do rezygnacji ze stanowiska, gdy wybuchł skandal z jego udziałem. Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne jednej ze swoich pracownic – Sylwii – dzięki wsparciu rodziny, która nie wierzyła w oskarżenia, oczyścił swoje dobre imię. Lubiący wyzwania Jerzy ostatnio przystał na propozycję Przemka. Zięć potrzebował pieniędzy na rozbudowę siedliska, a Marczak uznał to za dobry pomysł. Wbrew Ani wziął spory kredyt, ale nie ma wątpliwości, że wysoka miesięczna rata nie będzie dla nich żadnym problemem.

Anna jest szanowaną dyrektorką miejscowej szkoły. Sumienna i fachowa nie zawsze podejmuje decyzje, które podobają się uczniom i ich rodzicom. Z ich powodu Marczakowa przez jakiś czas musiała oddać stanowisko młodszej koleżance. Gdy ta nie poradziła sobie z pracą dyrektorki, Anna wróciła na swoje stanowisko.

Komentarze
2015-03-09 12:19:07
I remember this sad time when fr. Popieluszko's merdur took place. Such a holy, righteous and patriotic man. The Polish Solidarity movement was instrumental to the downfall of the Soviet Communist block. Fr. Jerzy and Lech W. et al played no small part in the freedom of eastern Europe. I regard Fr. Miguel Pro, Fr. Kolbe, and Fr. Popieluszko as a troika of modern Catholic priest heroes.
2015-03-10 13:33:08
Prayers for a safe journey Father. I well rbemmeer the appalling murder of Fr Popieluszko and would like to know more about his life. After his death there was an air of "liberation theology" about his past but, I suspect, that was an attempted smear.
2015-03-14 15:44:11
I remember this sad time when fr. Popieluszko's mduerr took place. Such a holy, righteous and patriotic man. The Polish Solidarity movement was instrumental to the downfall of the Soviet Communist block. Fr. Jerzy and Lech W. et al played no small part in the freedom of eastern Europe. I regard Fr. Miguel Pro, Fr. Kolbe, and Fr. Popieluszko as a troika of modern Catholic priest heroes.
Dodaj komentarz:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.
Zobacz również
 • Główne wątki: Małgorzata i Bogdan

  Bogdan i Małgorzata to małżeństwo z długim stażem. Małgorzata zajmuje się domem, a Bogdan przez dług ...
 • Główne wątki: Magda, Tomek i Krzysztof

  Wychowywana przez mamę Małgorzatę i Bogdana Zwoleńskiego, Magda po maturze nie poszła na studia i pr ...
 • Główne wątki: Natalia i Irek

  Natalia Zwoleńska i Irek Redyk poznali się na studiach – razem studiują prawo. Z początku Natalia tr ...
 • Newsy z serialu: Czy Julia i Paweł wrócą do Polski?

  Anna i Małgorzata siedzą wspólnie w kawiarni. Właśnie wróciły z Włoch. Po ich marsowych minach widać ...
 • Newsy z serialu: Powrót Pawła i Julii!

  Bogdan i Małgorzata dostali zaproszenie na bal sylwestrowy od Marczaka. Dla Bogdana nie jest to miła ...
Bitwa

Anna vs Dorota

Anna
Dorota
Liczba głosów: 42758
Zobacz wszystkie bitwy »
Ankieta

Czy Chowańskiemu uda się zdobyć miłość Marty?

 • w końcu zrozumie, że to niemożliwe i usunie się w cień
 • zdesperowany powie jej o zdradzie Roberta, ale ona mu nie uwierzy
 • Artur zakocha się w Urszuli, a Marta będzie ich najlepszą przyjaciółką
 • Walawska w końcu zwróci na niego uwagę i bez pamięci się w nim zakocha
 • M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zemdlał z wrażenia
 • NA DOBRE I NA ZŁE Zapraszamy na powtórki!
 • NA DOBRE I NA ZŁE Na ściankę nie ma czasu!
 • M JAK MIŁOŚĆ Zapraszamy na powtórki!
 • M JAK MIŁOŚĆ M jak Muzyka - K jak Kacper!
więcej >> x
 
M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach